Doliu - Fostul arbitru Alexandru Ioniță a murit
Sursă foto: www.gazetadenavodari.ro
Comisia Centrală a Arbitrilor a oferit un comunicat de presă în care a anunțat că fostul arbitru Alexandru Ioniță a murit, potrivit Mediafax.
"Comisia Centrală a Arbitrilor anunţă cu regret încetarea din viaţă a fostului arbitru Alexandru Ioniță. A fost arbitru divizionar „A” în perioada 1974 - 1981, cu partide conduse la nivelul celor trei ligi. După încheierea activităţii de arbitraj a fost cooptat în Corpul Observatorilor de arbitri. A activat ca instructor, membru și secretar general al Comisiei Centrale a Arbitrilor şi a contribuit în decursul anilor la formarea unui număr mare de arbitri valoroşi care i-au călcat pe urme.
Sincere condoleanţe familiei !", se arată în comunicatul oferit de Comisia Centrală a Arbitrilor.
Explorează subiectul
Articole Similare
Programul complet al FCSB și al Universității Craiova în Europa: Meciurile de foc vin târziu în toamnă
Celebrul Jose Mourinho a strâns o avere fabuloasă doar din rezilierile de contract: Nici fotbaliști mari nu câștigă atât
Manchester United obține o victorie cu Burnley, după un meci cu adevărat nebun
Sebastian Colţescu va arbitra meciul CFR Cluj – FCSB
Chelsea câștigă cu 2-0 în fața lui Fulham: Decizii controversate de arbitraj
Dublă McLaren după calificările Marelui Premiu al Olandei
VIDEO Controversatul nepot al lui Mussolini a debutat în Serie A: Romano Floriani a scos un. penalty care a dus la victoriai echipei sale
McLaren domină antrenamentele finale la GP-ul Olandei
Atacantul Nick Woltemade, transferat de la VfB Stuttgart la Newcastle. Este cel mai scump transfer din istoria clubului englez
Steaua, eşec cu FC Bihor, scor 2-4
Baschet masculin: Serbia şi Germania au continuat cu victorii la EuroBasket 2025
Comentează