Ministrul Sănătății, despre cei doi medici de la Spitalul Gerota: Sunt în stare GRAVĂ! Prognosticul este rezervat
Sursă foto: Inquam Photos / Octav Ganea
Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, susține că cele două doctorițe de la Spitalul Gerota sunt în stare gravă, iar prognosticul medicilor este unul rezervat.
Citește și: ULTIMA ORĂ Toate parcurile din București se vor ÎNCHIDE de sâmbătă
"Sunt în stare critică (cele două doctoriţe de la Spitalul Gerota - n.r.), sunt ventilate mecanic, prognosticul medicilor este rezervat, dar ei fac toate eforturile necesare", a spus ministrul Sănătăţii, Nelu Tatătaru, sâmbătă, într-o intervenţie telefonică la Antena 3.
Doi medici care lucrează pe secţia de la Terapia Intensivă de la Spitalul MAI Gerota sunt în stare critică, după ce au fost infectaţi cu coronavirus.
Explorează subiectul
Articole Similare
09 iun
Știrile Zilei
Test 2026-06-09
10 feb
Știrile Zilei
Cele fmai folosite substanțe în industria coreeană de beauty și beneficiile lor
30 ian
Știrile Zilei
test 3 8 dec
02 feb
Știrile Zilei
test 2 8 dec 2025
02 feb
Știrile Zilei
test 8 dec 2025
02 feb
Știrile Zilei
test te121
02 feb
Știrile Zilei
Arrt despre ...
02 feb
Știrile Zilei
Test nou 1900
02 feb
Știrile Zilei
SZ article 1.1
02 feb
Știrile Zilei
Test articleee
02 feb
Știrile Zilei
New article
02 feb
Știrile Zilei
Comentează