Polițiștii 'au spart' o petrecere la Urziceni, cu amenzi: 45 de participanți au fost amendați
În cursul zilei de ieri, 7 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că în oraș se organizează o ceremonie religioasă la care participă mai multe persoane, potrivit Mediafax.
Polițiștii care s-au deplasat la fața locului au pus în vedere familiei care organizase evenimentul faptul că acesta contravine prevederilor legale incidente Legii 55/2020, fiind aplicată organizatorului o sancțiune în valoare de 3.000 de lei. Au fost de asemenea legitimate toate persoanele participante, și întrucât nu au fost respectate prevederile legislației pe timpul stării de alertă au fost identificate și sancționate contravențional un număr de 45 de participanți, valoarea totală a amenzilor fiind de 48.000 de lei.
În urma verificărilor tuturor persoanelor în bazele de date s-a stabilit ca niciuna nu figurează ca fiind în carantină sau izolare.
Explorează subiectul
Articole Similare
Test noi 1214
test 8 dec 2025
test 3 8 dec
Apa Nova București întrerupe furnizarea apei reci pentru lucrări de modernizare / Zonele afectate
'Regele fructelor', bogat în nutrienți și plin de vitamine — ce beneficii are pentru sănătate
Accident pe DN 13A, la Praid: Motociclist rănit după ce un autoturism a intrat pe contrasens
Românii, blocați la ușa instituțiilor: Sindicaliștii Forța Legii declanșează proteste de luni. Programul cu publicul, suspendat
VIDEO Bătaie ca 'în 7 păcate' la 'Cireșica': trei bărbați au fost înjunghiați, după un scandal de proporții
FOTO Episcopia Alexandriei și Teleormanului l-a prăznuit pe Sfântul Ierarh Alexandru, ocrotitorul spiritual al eparhiei
Pandemia și crizele majore au remodelat valorile omenești: descoperiri dintr-un studiu uriaș asupra necrologurilor
Vremeaaaa extremă lovește Europa și amenință România: fenomenul meteo aduce vânturi puternice, tornade și ploi abundente
Comentează